Yazı Liste

Kredi Çekmek Çok Kolay
  • 9.4.2018 18:07:44
  • 0 Yorum
  • 1114

Hepimizin ortak bir sorunu haline gelen kredi iptal işlemlerimizi nasıl gerçekleştirebileceğinizi biliyormusunuz?Bankaların bu konularda farklı farklı yaptırımları olmuş olsa da aslında hepimiz için ortak bir çözüm olduğunu da söylemek oldukça mümkün.Baktığınız zaman bunların en iyi koşullarda sağlanabilmesi amacıyla bankalar en hızlı şekillerde işlem yapmaya çalışıyor.

 Başvurulan kredi türüne göre banka sizden bazı evraklar isteyebilir. İstediği evrakları belirtilen süre içerisine teslim etmemiş iseniz bu sizin kredi başvurusu işleminizin banka tarafından otomatik iptal edileceği anlamına gelmektedir.Kredi başvurusunda bulundunuz ve banka bu kredinize hızlı şekilde yanıt vererek, talep ettiğiniz tutarı banka hesabınıza yatırdı. Böyle durumlarda size kredi miktarınızı iptal etmek istiyorum ne yapmalıyım diyebilir ve bu tür durumlarla karşılaşabilirsiniz.Genellikle kredi notu yüksek olan, banka ödemelerini zamanında yapan, mevduat hesabında birikmişi olan ihtiyaç kredisi talebinde bulunan kişilerin sık karşılaştığı durumdur.Çünkü banka geçmişe dönük sicilini incelediğinde temiz ve değerli bir müşteri olarak görüyor ve herhangi bir kredi başvurusu durumunda kredi ihtiyacını otomatik olarak karşılamaya başlıyor.Böyle durumlarda iptal işlemlerinin çok zor olduğu düşünülsede aslında oldukça kolay olabiliyor.Fakat kredi çekmiş olan müşteri yatırılan belli bir tutarla herhangi bir işlem yapmamış ve o parayı kullanmamış olması gerekiyor bu yönüyle bakıldığında daha net bir gerçek ortaya çıkıyor.Çünkü hesaplar kontrol edildiğinde hesaba herhangi bir para giriş çıkışı yapılmamış olması gerekiyor.Banka hesap haraketlerini farkederse ve bir diğer kural olarak eğer iade işlemi için ondört gün geçmişse iptal işlemini kabul etmeyecektir.

Devamını gör
Mersin'in en iyi avukatı Murat Altındere
  • 6.11.2017 15:13:40
  • 0 Yorum
  • 1316


Murat Altındere mersinin en iyi avukatı olarak isminden her daim söz ettiriyor. Danışmanlık verdiği, avukatlığını ya da yöneticiliğini yaptığı projeler, firmalar, ticari kuruluşlar, holdingler hem Türkiye'de hem de Dünya'da yer edinmiş oldukça büyük işletmelerdir.

Altındere Hukuk Bürosunun kurucusu olan Murat Altındere ile iletişime geçmek için (0324) 336 52 10 numarasını araya bilirsiniz.

 

 

 

Devamını gör