Banyo Perdesi Temizlemek

banyo-perdesi-temizlemek

Banyo perdesi üzerinde oluşan su lekeleri kötü bir görünüm oluşturur. Banyo perdesini temiz tutabilmek için bu 4 ipucundan faydalanabilirsiniz.

Duş sırasından banyonun ıslanmaması için perde ya da kabin bir ihtiyaçtır. Banyoda küflenme sorunun başlıca sebeplerinden biri nemli ortamdır. Banyonu ıslanmasını engellemek ve hijyen sağlayabilmek için duş perdesini temiz tutmalısınız.

Perdeyi çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz: Plastik banyo perdeleri çamaşır makinesinde iyi bir deterjanla yıkanabilir. Perdelerle birlikte birkaç banyo havlusunu da makineye koyarsanız perdeleri güvenli şekilde yıkayabilirsiniz. Yıkadıktan sonra banyo perdesini asarak kurutun. Eğer banyo perdeniz makinede zarar görecek türde bir kumaştansa makinede yıkamamalısınız.

Leke çıkarıcı hazırlayın: Banyo perdesindeki lekeleri temizleyebilmek için leke çıkarıcı hazırlayabilirsiniz. Bunun için birkaç malzemeye ihtiyacınız olacak. 1/2 bardak boraks, 1/2 bardak sirke ve 2 bardak suyu karıştırın. Bu karışımı perdelerindeki küflü ya da kireçli yerlere dökün ve 10 dakika bekletin. Ardından sünger ya da bir bez parçası ile ovun.

Temizleme macunu hazırlayın: Sirke ve tuzu karıştırarak bir macun oluşturun. Bu macunu banyo perdesindeki küflü yere sürün. 1-2 saat macunun o bölgede kurumasını bekleyin. Sonrasında nemli bir bezle macunu silin. Lekelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Bir leke çıkarıcı daha var. 2 çay kaşığı bulaşık deterjanı ile yarım litre çamaşır suyunu karıştırın. Karışımı perdenin lekeli bölgelerine püskürtün. Lekeler kolaylıkla çözülecektir.

Bu ipuçlarından faydalanarak banyo perdesini kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Yorum Yap

       

Yorumlar