Bebek Odaları Dekoresi

bebek-odalari-dekoresi

Bebek odaları dekorasyonu diğer odalara nazaran çok daha sıcak renklere, çizimlere bürünmelidir.Çünkü bu odaya belkide evinizin en çok özenilen yeri gibi davranmalısınız.Çocuğunuz doğar doğmaz burada yaşar ve onun mutlu olamsı önemlidir.
Bebeğin dikkatini çekecek sıcak ve canlı renkler, çizgi film kahramanları ile donatılacak bebek odasında demirbaş olarak bebek karyolası, bir kişilik bir koltuk, çekmeceli bebek masası, cıvıl cıvıl renklerle donatılmış perdeler olmalıdır.
Bebek odasındaki parkeler de toprak rengi ( Country Stili) seçilmelidir.Bebeğin gözünü pek fazla yormayan içerikler olması sizin için öemlidir. 
Bebeğin ileriki zamanlarda kendisine zarar vermesini engellemek için eşyaları seçerken özenli olmak gerekiyor.Enerjisi yükseltecek ve ona hayatı sevdirecek renkler tercih edin.

Beşik Yatak seçimi

Bebeğin karyolasını mümkün mertebe geniş tutun. Bebekler siz fark etmenizde etraflarındaki herşeyi sürekli bir analiz halindedirler.İster istemez daha ilk aylardan haraketlenmeye başlar.Yastıkları da duvar renginde desenli ve uçucu tonlarda seçin. Bebek odasına mutlaka bebeğin anlık olarak sesini işitebileceğiniz bir ses düzeneği ya da görüntülü-sesli kamera tertibatı yerleştirmeyi ihmal etmeyin.Odanızda üç gözlü şifonyer,ayrıca çok büyük olmayacak şekilde bir dolap,ayrıca yanı başına eğitici ışıklı bir abajur tercih edebilirisiniz.
 Duvarları ise alfabe ile süsleyebilirsiniz. Ayrıca kapı süsü karyola cibinliği ve duvarın dekorasyonu için satın alınacak tablolar da bebek odası dekorasyonunda olmazsa olmazlardan biri. Dilerseniz bebek odanıza sallanan organik bambu ağacından sandalye de seçebilirsiniz.Htta organik olması adına oyuncaklarının da plastik malzemelerden ziyada ahşap malzemelerden olmasına özen gösterebilirisiniz.

Yorum Yap

       

Yorumlar