Mutfağınızı Oturma Alanı Olarak Kullanmak İçin Öneriler

mutfaginizi-oturma-alani-olarak-kullanmak-icin-oneriler

Evinizdeki mutfağı, yalnızca yemek yapmak için kullanmak yerine, zaman geçireceğiniz ve dinleneceğiniz bir alan olarak dekore edebilirsiniz.

Mutfak, evin en çok kullanılan bölümlerinden biridir. Mutfağınızı, yalnızca yemek yapmak ve yemek için kullanmak yerine, vakit geçirebileceğiniz huzurlu bir yaşam alanına dönüştürerek yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz. Bunun için, ilgi ve zevklerinize göre, fark yaratacak küçük detayları mutfağınıza uygulamanız gerekir.

Genel Görünüm: Önce mutfağın genelini zevkinize göre dizayn edin. Duvar renklerinizin, mutfak mobilyanızın, yer döşemelerinizin, perdelerinizin ve fayanslarınızın zevkinize hitap etmesi önemlidir. Bir alanı kişiselleştirmek, orada geçireceğiniz zamanı daha kıymetli kılar. Bu yüzden mutfak dekorasyonunuzun sizi yansıtmasına önem verin.

Koltuk: Yemek masası ve sandalyesi dışında, rahatça oturup televizyon izleyeceğiniz, kitap okuyabileceğiniz ya da çalışabileceğiniz bir alan yaratın. Bunun için sandalye yerine puf ve koltuk benzeri oturma takımlarını tercih edebilirsiniz.

Raf: Kitaplık rafı ile mutfakta kendinize, mutfak eşyalarınınkinden farklı bir depolama alanı yaratın. Oturduğunuz yere yakın bir şekilde konumlandıracağınız kitap raflarınız, işinizi kolaylaştıracaktır.

Işıklandırma: Işıklandırma, alanın kullanım amacına göre değişir. Kitap okumak ya da tv izlemek gibi aktiviteler için doğru noktalara lambader yerleştirin. İçinizi ısıtacak ve sizi huzurlu hissettirecek renklerde ampuller alarak ışıklandırmanızı yapın.

Aksesuar: Çeşitli aksesuarlarla mutfağınızı canlı tutun. Duvarlarınızı sanat eserleri ile süsleyebilir, zevkinize göre edineceğiniz dekoratif aksesuarlarla mutfağı keyifli bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz. Notlarınızı alabileceğiniz kara tahta ya da notlarınızı tutabileceğiniz bir mantar pano ile alanı işlevselleştirebilir ve çiçek ve mumlarla mutfağınızı canlandırabilirsiniz.

Dijital Sistemler: Televizyon ya da ses sistemi edinerek, zamanınızı mutfakta geçirebilirsiniz. Açacağınız müzik ya da sevdiğiniz bir televizyon programı, alanı eğlenceli hale getirebilir.

Çalışma odası, salon gibi sürekli kullanılan alanlara alternatif olarak oluşturacağınız mutfak dekorasyonu ile mutfağınızda vakit geçirebileceğiniz huzurlu bir alan yaratabilirsiniz.

kaynak:dekorblog

Yorum Yap

       

Yorumlar